Πασχαλινές Ευχές

Pasxa2021

Κατά κοινή ομολογία, με τεράστια επιτυχία στέφθηκε η θεατρική παράσταση που έδωσε το Γυμνάσιο Ακράτας, αφού καταχειροκροτήθηκε από το κοινό που ψυχαγωγήθηκε και απόλαυσε την ερμηνεία των μαθητών για ένα δίωρο. Την παράσταση παρακολούθησε η Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Αχαίας κα Καβαλλάρη Ισμήνη, που βράβευσε τους μαθητές της Γ? Τάξης για την υποκριτική τους προσπάθεια και τους συντελεστές της παράστασης κα Στεφανοπούλου Ανδριάνα (Δ/ντρια Γυμνασίου) και κο Θεοδωρόπουλο Ιωάννη (καθηγητή Φυσικής Αγωγής). Στην ομιλία της, η κα Καβαλλάρη δήλωσε τον ενθουσιασμό της για το καλλιτεχνικό αποτέλεσμα και προέτρεψε τους καθηγητές και τους μαθητές του Γυμνασίου Ακράτας να συνεχίσουν αντίστοιχες αξιόλογες καλλιτεχνικές δραστηριότητες.